Kumluca

Gece Yapılan finallerde Kumluca Başpehlivanı Kim oldu

Kumluca Şehir Stadı'nda 28 Nisan 2024 pazar günü gerçekleştirilen güreşlere, farklı illerden yaklaşık bin 238 güreşçi katıldı. Güreşlerde 70'i başpehlivan olmak üzere 13 kategoride sporcular, rakipleriyle mücadele etti.

Gece Yapılan finallerde Kumluca Başpehlivanı Kim oldu

KUMLUCA'DA BAŞPEHLİVAN FATİH ATLI
Kumluca Şehir Stadı'nda gerçekleştirilen güreşlere, farklı illerden yaklaşık bin 238 güreşçi katıldı. Güreşlerde 70'i başpehlivan olmak üzere 13 kategoride sporcular, rakipleriyle mücadele etti.
Bu yıl 25. düzenlenen ve 70
başpehlivanın er meydanına çıktığı
Kumluca Yağlı Güreşleri'nde finale Yusuf Can Zeybek'i mağlup eden Fatih Atlı ile Cengizhan Yıldırım'ı yenen Enes Doğan kaldılar.

SÜRPRİZ SONUÇLAR OLDU

İsmail Balaban ilk turda, Ali Gürbüz ve Orhan Okulu ise 3. turda mağlup olarak güreşlere erken veda ettiler. Diğer favori isimlerden Yusuf Can Zeybek ise yarı finalde elendi. Böylece finale Muratpaşa Belediyesi'nden Enes Doğan ile Manavgat Belediyesi'nden Fatih Atlı kaldı.

GÜREŞLER GECE SONUÇLANDI

Müsabakaların son derece çekişmeli geçmesi nedeniyle genelikle puanlamaya kaldı. Bu nedenle de final karşılaması 28 Nisan 2024 Pazar günü saat 22.00'de başladı. Hayli heyecanlı geçen güreşin puanlamaya gitmesine kısa bir süre kala Fatih Atlı, Enes Doğan'ı mağlup ederek başpehlivan oldu.

Kumluca Belediye Başkanı Mesut Avcıoğlu yaptığı konuşmada: “Geleneksel Kumluca Yağlı Pehlivan Güreşleri, 25. Tarım ve Seracılık Festivali kapsamında düzenlediğimiz en önemli organizasyonlardan biridir. Büyük bir katılımla güreş organizasyonumuzu hep birlikte gerçekleştiriyoruz. Türkiye’nin birçok yerinden gelen misafirlerimiz başta olmak üzere, katılan tüm herkese çok teşekkür ediyorum.’’ diyerek Kumluca Er Meydanı’mızdan tüm güreş severlere seslendi.

 

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Antalya 25.Kumluca Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Fatih Atlı oldu
Kumluca

Antalya 25.Kumluca Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Fatih Atlı oldu

Finalde rakibi Enes Doğan'ı yenen Fatih Atlı 25.Kumluca Yağlı Güreşleri Başpehlivanı oldu.

 Başkan Mesut Avcıoğlu: ‘’ Kumlucalılar Hak Ettiği Güreş Organizasyonuna Kavuşacak
Kumluca

Başkan Mesut Avcıoğlu: ‘’ Kumlucalılar Hak Ettiği Güreş Organizasyonuna Kavuşacak

Belediye Başkanı Uzm. Dr. Mesut Avcıoğlu, göreve geldikten sonra Kumlucalılar için çok önem taşıyan ata sporu güreş organizasyonu için çalışmalara profesyonel ekibiyle hızlı bir şekilde başladı.

Kumluca Belediye Başkan Adayı Dr. Mesut Avcıoğlu Göreve Başladı .  Dr. Mesut Avcıoğlu Kimdir
Kumluca

Kumluca Belediye Başkan Adayı Dr. Mesut Avcıoğlu Göreve Başladı . Dr. Mesut Avcıoğlu Kimdir

Yerel seçimlerden birincilikle çıkan Demokrat Parti Antalya Kumluca Belediye Başkan Adayı Dr. Mesut Avcıoğlu, düzenlenen devir teslim töreniyle görevi devraldı. Kumluca'nın yeni Belediye Başkanı oldu.

Kumluca Kart Tek Çatı Altında Toplandı
Kumluca

Kumluca Kart Tek Çatı Altında Toplandı

Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu’nun göreve gelmeden önce hazırladığı 41 projesi içerisinde yer alan Kumluca Kart Projesi gelişerek son şeklini aldı .

Başkan Köleoğlu Katılımcılara Kupa, Madalya ve Hediye Takdim Etti
Kumluca

Başkan Köleoğlu Katılımcılara Kupa, Madalya ve Hediye Takdim Etti

Sporun ve sporcunun destekçisi Başkan Köleoğlu, Kumluca Belediyesinin kuruluşunun 70.yılına özel etkinlikler kapsamında düzenlediği, coşku ve rekabet dolu mücadelelere sahne olan Halı Saha Futbol Turnuvasının final maçının ardında

Yeniden CHP Kumluca Belediye Başkan Aday olan Köleoğlu  coşkuyla karşılandı
Kumluca

Yeniden CHP Kumluca Belediye Başkan Aday olan Köleoğlu coşkuyla karşılandı

Kalkınan ve Mutlu Kent Kumluca’yı Marka Kent haline getirerek her zaman başarılı çalışmalar gerçekleştiren Başkan Köleoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Kumluca İlçe Başkanlığında coşkuyla karşılandı