Her Seçim Gündemde Olan Elmalı Belediyesi Hizmet Binası Yenilecek mi

Antalya Büyükşehir Belediyesinin destekleri ile hizmetlerini sürdüren Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk Elmalı Belediyesi Hizmet binasının yenileneceğini söyledi .

Elmalı Belediyesi
Hizmet Binası taşınabilecek mi 
Elmalı’ya yakışmayan, engelli ya da yaşlı vatandaşların 1 nci katta bulunan başkanlık katına çıkarken mutlaka yardım almak zorunda oldukları, çalışanların güvenliği açısından da ciddi tehdit oluşturan Elmalı Belediyesi Hizmet Binası yer bulursa taşınacak .

2-3  Alternatif yer Var mış 


 Başkan Halil Öztürk, mevcut hizmet binasının yıkılacağını ve yerine Elmalı’nın tarihi yapısına uygun yeni bir hizmet binası yapılacağını kaydetti. Geçici hizmet binası arayışı içinde olduklarını kaydeden Belediye Başkanı Halil Öztürk, 2-3 alternatifin olduğunu, özellikle biri ile ilgili iktidar muhalefet meclis üyelerinin hem fikir olduğunu kaydederek, yeni hizmet binası projesinin hazır olduğunu belirtti.
Elmalı Belediyesi yeni hizmet binası projesinde giriş katta nikah salonunun olacağını, yeni bir meclis salonunun bulunduğunu ve daha rahat bir ortamda çalışılıp hizmet sunulabilecek birimlere ait büroların olacağını belirten Başkan Öztürk, “Yeni Belediye Hizmet binasının altı ve Cumhuriyet meydanın altını da kapsayacak şekilde otopark olarak düzenlenecek. Böylece bu bölgeye hem bir otopark kazandırılmış olacak, hem de meydan otopark olmaktan kurtarılacak. Engelli ve yaşlı vatandaşların kolayca ulaşabilecekleri ve istedikleri kata yardım almadan çıkabilecekleri bir hizmet binası olacak” dedi.
Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, yeni hizmet binası inşaatı sırasında Cumhuriyet Meydanı’nın da yeniden düzenleneceğini söyledi.

Yılan Hikayesine Dönen Elmalı Kent Meydanı Projesi  gibi olmasın 

2020 yılında imzaları atılan ve 18 ayda tamamlanacak dene Elmalı kent meydanı projesi hala devam etmeye çalışıyor . İlçede Antalya Büyükşehir Belediyesinin destekleri ile yapılan  çalışmalar tamamlanırken  kent meydanı projesinde vatandaşların endişeli bekleyişi sürüyor.  

Yeni Hizmet Binası da  Kent Meydanı Projesi gibi olmasın diyen vatandaşlar  ilçe için yapılan her şeye destek olduklarını söylediler.

Elmalı Belediye Başkanı Halil ÖztürkElmalı BelediyesiTürkiyeAntalyaElmalı

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.